Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wycieczka sylwestrowa do Włoch 2017 \

Niezapomniany sylwester we Florencji i Rzymie

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż niezwykłego sylwestra można spędzić w wielu miejscach na świecie, ale na pewno do najbardziej szalonych i zarazem romantycznych, a także niezapomnianych będą należeć imprezy noworoczne we Florencji i w Rzymie. Oczywiście, do tych miejsc w czasie świątecznym najlepiej jest się udać z wycieczką zorganizowaną, gdyż wtedy nie musimy się martwić o nic ani o nocleg, ani o program podróży.

Trzeba powiedzieć o tym, że pobyt zimowy we Florencji obejmuje najczęściej  zwiedzanie miasta. Otóż turyści mogą w nim podziwiać bazylikę Santa Croce, w której znajdują się groby m.in. Dantego, Michała Anioła, Galileusza. Ponadto, ważnym punktem programu wyjazdu jest także katedra Santa Maria della Fiore, pochodząca z okresu późnego średniowiecza, a dokładniej z XIII wieku. Poza tym, na trasie zwiedzania Florencji muszą się też pojawić takie obiekty jak: Babtysterium, Piazza della Signora, Palazzo Vecchio, galeria Uffizi ze zbiorami sztuki słynnych mistrzów, wśród których możemy wymienić Rembrandta, Tycjana, Michała Anioła, Leonadra da Vinci, Tycjana. Nie możemy pominąć tu takich zabytków jak: Ponte Vecchio, pałac Pitti, Piazza della Repubblica. Zwieńczeniem wyjazdu jest szalony sylwester na ulicach Toskanii, gdzie odbywają się liczne koncerty sylwestrowe.

Natomiast wycieczki noworoczne do Rzymu zazwyczaj rozpoczynają się od zwiedzania Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską. Oczywiście, ważnym punktem programu wyjazdu jest zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, w której znajdują się Pieta Michała Anioła, posąg św. Piotra i grób Jana Pawła II. Następnie turyści przygotowują się do kolacji sylwestrowej bądź do witania Nowego Roku na ulicach miasta, co na pewno dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Trzeba zaznaczyć, że po śniadaniu turyści mogą udać się na nabożeństwo noworoczne w Watykanie, zakończone błogosławieństwem Urbi et Orbi. W dalszym etapie mogą oni zwiedzieć barokową część miasta. Z pewnością, godne uwagi są tu takie obiekty jak: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi.

Reasumując, nie bez przyczyny sylwester we Florencji i Rzymie cieszy się największym zainteresowaniem wśród polskich turystów, ponieważ  w tych miastach nie brakuje licznych atrakcji, cennych zabytków, a co najważniejsze panuje w nich niezwykła atmosfera.