Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Zabawa sylwestrowa na Słowacji 2017 \

Wolne miejsca na Słowacji

Aby spędzić fantastycznego sylwestra, wcale nie musimy wyjeżdżać daleko za granicę, ponieważ u naszych południowych sąsiadów także możemy się doskonale bawić. Oczywiście, mowa tu o imprezie noworocznej na Słowacji, gdzie można miło i zarazem aktywnie spędzić czas i to za niewielkie pieniądze. Należy jednak zaznaczyć, że o rezerwacji miejsc w hotelach czy innych ośrodkach noclegowych należy pomyśleć znacznie wcześniej, ponieważ wtedy możemy skorzystać z oferty, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Natomiast, gdy zostawiamy to na ostatnią chwilę, to oferty sylwestrowe będą już przebrane i nie zawsze wśród nich znajdziemy ciekawą propozycję.

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o tym, że ogromnym zainteresowaniem cieszy się narciarski sylwester, gdyż u naszych sąsiadów są świetnie przygotowane wyciągi, które są bezpieczne i zdecydowanie mniej zatłoczone niż te polskie. Należy podkreślić, że na Słowacji można uprawiać nie tylko narciarstwo, snowboard, ale i skitouring. Ponadto, amatorzy zimowych sportów mogą przejechać się na saniach z psim zaprzęgiem, wspinać się po lodowcu czy pospacerować na rakietach śnieżnych, ale tylko w towarzystwie przewodnika górskiego, gdyż samotna podróż zimą mogłaby się zakończyć tragicznie. Warto powiedzieć o tym, że do najpopularniejszych ośrodków narciarskich należą: Jasna Niskie Tatry, Snowparadise Velka Raca, Park Snow Donovaly, Snowland Valca oraz Park Snow Wysokie Tatry, które są godne polecenia wszystkim amatorom białego szaleństwa na śniegu. Na uwagę zasługuje fakt, że Nowy Rok możemy przywitać nie tylko na stoku, ale i przy ognisku bądź też w jednej z góralskich chatek, gdzie wszyscy goście mogą skosztować rodzimego jadła i napojów oraz pobawić się w rytm tradycyjnej muzyki.

Nie mniej interesującą formą zabawy sylwestrowej na Słowacji są kąpiele w basenach termalnych, z których głównie korzystają osoby niecierpiące zimy i niskich temperatur. Z pewnością, do najbardziej znanych tego typu obiektów należy Tatralandia, zlokalizowana koło Liptowskiego Mikulasza. Jednakże ciekawe oferty posiadają także: Besenowa, Oravice, Rajeckie Teplice, Vysne Ruzbachy oraz Aqacity w Popradzie. Oczywiście, w tych obiektach nie brakuje licznych atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych. Przykładowo możemy tu wymienić zjeżdżalnie, baseny całoroczne o rożnej głębokości. Nie możemy tu pominąć basenów termalnych z temperaturą 32-38 stopni Celcjusza, w których nie brakuje masaży wodnych, biczów czy gejzerów.

Na końcu jeszcze raz trzeba podkreślić, że Słowacja to idealne miejsce na przywitanie Nowego Roku, dlatego wielu Polaków spędza w tym państwie sylwestra.