Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Zimowe wczasy w Grecji 2017 \

Zimowe wakacje w Grecji

Większość osób marzy o tym, by choć raz w życiu wyjechać to Grecji, ponieważ w tym pięknym kraju nie można się nudzić. Z pewnością, dobrą okazją do tego jest sylwester, tym bardziej że w biurach podróży nie brakuje interesujących ofert. Otóż, wśród nich znajdziemy zarówno wycieczki autokarowe jak i samolotowe, wypoczynkowe oraz objazdowe, dlatego każdy, przeglądając katalog turystycznym, znaleźć idealną ofertę dla siebie.

Nie ulega wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki, które w swym programie mają zwiedzanie największych greckich metropolii. Trzeba zaznaczyć, że tego rodzaju wyjazd najczęściej rozpoczyna się od przyjazdu do Salonik. Przede wszystkim, jest to malownicze miasto, które posiada niezwykle widoki na takie zabytki jak: Kościół św. Demetriosa, Białą Wieżę, Rotundę oraz Łuk Triumfalny Galeriusza. Nie możemy tu pominąć, jednej z największych atrakcji w mieście, czyli słynnego bazaru, które kusi niezwykłymi aromatami ziół i przypraw. Oprócz tego, obowiązkowym punktem wycieczki musi być przejazd do Wąwozu Tembi, poświęconemu Apollinowi, gdzie turyści mogą zwiedzić sanktuarium św. Paraskwi oraz zobaczyć źródełko, znane z licznych uzdrowień.

Dalszym etapem podróży sylwestrowej najczęściej jest przejazd do Kalambaki, gdzie można zwiedzić Meteory, czyli bizantyńskie klasztory wzniesione przez mnichów na niedostępnych skałach. Ponadto, w programie wczasów często jest również wizyta w wytwórni ikon. W dalszym etapie zazwyczaj turyści przemieszczają się do górskiego miasteczka Litohoro, z którego rozpoczyna się wyprawa na Olimp. Warto zaznaczyć, że spacer kanionem rzeki Enipeas dostarczy nam fantastycznych widoków na skaliste urwiska Parku Olimpijskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że w Platamonas można będzie podziwiać ruiny twierdzy z czasów Wypraw Krzyżowych.

Natomiast zabawa sylwestrowa przeważnie ma miejsce nad morzem w jednej z przytulnych tawern, gdzie można skosztować wyśmienitego wina, fasolki po grecku, sałatki greckiej, zimnych i ciepłych przystawek w formie stołu szwedzkiego, a także owoców, ciast i różnych napojów, w tym alkoholowych. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się wieczór sylwestrowy z Grekiem Zorbą. Przede wszystkim, jest to impreza podczas której można się nauczyć greckich tańców oraz zasmakować rodzimego wina i owoców morza. W mniejszym stopniu popularne są imprezy klubowe czy dyskotekowe, organizowane przez właścicieli hoteli.

Reasumując, Grecja to idealny kraj na przywitanie Nowego Roku, ponieważ moc atrakcji na miejscu jest gwarantowana.