Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Tani sylwester w Wielkiej Brytanii 2017 \

Wyjazd autokarem do Londynu

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że wycieczki sylwestrowe do Londynu od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ to miasto jest jedną z najpiękniejszych stolic europejskich. Mowa tu nie tylko o wyjazdach samolotowych, ale i o autokarowych, które są znacznie tańsze. Musimy wspomnieć o tym, noworoczne wycieczki do Londynu trwają najczęściej 5 dni i przeważnie rozpoczynają się 29 grudnia i kończą 2 stycznia. Na uwagę zasługuje fakt, że autobus najczęściej wyrusza z większych miast w kraju, takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław i przemierza nocą Niemcy, Holandię, Belgię i Francję, by dotrzeć do Anglii.

Należy zaznaczyć, że po zakwaterowaniu w hotelu turyści zaczynają zwiedzanie miasta, które zazwyczaj rozpoczyna się od Mostu Westminsterskiego i Opactwa Westminsterskiego, miejsca koronacji, a także spoczynku królów angielskich. Nie można pominąć tu parlamentu angielskiego ze słynnym Big Benem oraz Downing Street, czyli siedziby premierów brytyjskich. Oprócz tego, obowiązkowym punktem w programie wycieczki musi być przejażdżka na największym na świecie diabelskim kole. Poza tym, w ofercie wyjazdu noworocznego możemy jeszcze odnaleźć zwiedzanie Pałacu Buckingham oraz przechadzkę po St. Jame’s Parks i wizytę w Gallery, znanym ze znakomitych dzieł malarskich.

Oprócz tego, podczas wyjazdu do Londynu, warto zwiedzić muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s oraz udać się do wspaniałej opery i teatru królewskiego. Ponadto, wielką atrakcją turystyczną jest londyńska twierdza Tower of London oraz skarbiec koronny. Nie ulega wątpliwości, że wizytówką miasta jest również most Tower Bridge, a także ogromne wrażenie na turystach z Polski może zrobić dzielnica londyńskiej finansjery, czyli CITY. Równie ważnym punktem planu zwiedzania miasta jest Oxford Street, czyli ogromne centrum handlowe, gdzie można zakupić pamiątki dla rodziny.

W ostatnim dniu wyjazdu wycieczkowicze witają Nowy Rok. Większość osób decyduje się na spędzenie nocy sylwestrowej w centrum Londynu, gdzie nie brakuje różnorodnych form rozrywki. Oczywiście, wielkim zainteresowaniem cieszy się sylwester pod chmurką, na który decydują się najczęściej młodzi ludzie, nie preferujący hucznych imprez. Należy też wspomnieć o zabawach klubowych, które na pewno będą należały do udanych. Poza tym, kiedy chcemy spędzić sylwestra we dwoje, najlepiej jest się udać do jednej z przytulnych restauracji, których nie brakuje w stolicy Anglii. Nie mniej romantyczne może okazać się wyjście do teatru czy kameralna kolacja noworoczna w zaciszu pokoju hotelowego.